logo-2quadrant-orange
Pomoc so štandardným projektom
Zamýšľali ste sa niekde nad tým, prečo projekty zlyhávajú?
Asi to poznáte. Projekt začnete nadšene. Urobíte si analýzu, plánujete, vytvoríte kvalitný tím a pustíte sa do práce. A niekde na ceste sa celé začína rúcať. Termíny sú zmeškané. Výstupy nespĺňajú očakávania. Zákazníci a šéfovia sú prinajmenšom nespokojní. Podľa výskumu spoločnosti KPMG neuveriteľných 70% organizácií utrpelo za posledných 12 mesiacov najmenej jeden projektový neúspech. Prečo však toľko projektov s takým veľkým potenciálom skončí fiaskom? Príčiny sú rôznorodé, vyskytujú sa vždy v rôznych kombináciách simultánne, toto sú najčastejšie:
Zmena priorít organizácie
39%
Zmena cieľov projektu
37%
Nedostatočná komunikácia
29%
Neboli určené príležitosti a riziká projektu
29%
Neskúsenosť projektového manažéra
22%
Otáľanie člena tímu
13%
Zle manažované závislosti medzi úlohami
12%
Iné príčiny
11%
Ak máte problém s projektom môžete sa pustiť do riešenia sami. Je to potom také ako hľadať cieľ v labyrinte a byť v ňom bez vonkajšej pomoci. Z princípu veci je však dobré mať niekoho kto sa nachádza nad labyrintom a ukazuje vám správnu cestu k cieľu. Náš skúsený tím odborníkov má za sebou desiatky menších aj veľkých štandardných IT projektov. Je k dispozícií pomoc vám s riadením projektov vo forme konzultácií v rôznych fázach projektu tak, aby ste mali jasno v tom ako ďalej s Vašim projektom. Budete vedieť ktoré problémy je potrebné riešiť. Lebo inak to dopadne tak ako to povedala legenda námorníctva USA Woody Williams: Bez ohľadu na to, aký dobrý je tím alebo efektívna metodika, ak nevyriešime správny problém, projekt zlyhá.
———
scroll to top
Pomoc so startupom
Uvažujete nad startupom ale neviete profesionálne validovať váš nápad?
Už ste startup rozbehli ale chýba vám efektívna projektová metodika, ktorá by vám pomohla doviesť váš projekt do úspešného konca? Obráťte sa na nás! Pomôžeme vám uspieť so startupom použitím postupov, ktoré vypracoval manažérsky guru Eliyahu Goldratt autor Teórie obmedzení (TOC: Theory of Constraints). Poraďte sa a vyhnite sa týmto najčastejším chybám, pre ktoré startupy zlyhávajú:
Nie je dopyt na trhu
42%
Dôjdu peniaze
29%
Nespôsobilý realizačný tím
23%
Predbehnutie konkurentom
19%
Problém so ziskovosťou produktu
18%
Slabé UX
17%
Chýbanie obchodného modelu pre produkt
17%
Slabý marketing
14%
Ignorovanie zákazníckych potrieb
14%
Zlé načasovanie
13%
Strata koncentrácie na cieľ
13%
Nezhody medzi tímom a investorom
13%
— — — ‌
scroll to top
2quadrant-symbol-white
Where the manager finds answers
2quadrant © 2021
made with
creatake-logo